UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w PSP w Krasnymstawie

DSC 7582W dniu 9 lutego członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy Zespole Nr 5 Gimnazjum i Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Krupem uczestniczyli w zajęciach w sali edukacyjnej „Ognik”, która znajduje się przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie. „Młodzi strażacy” w trakcie zajęć edukacyjnych prowadzonych przez strażaków - instruktorów mieli możliwość podniesienia wiedzy w zakresie bezpieczeństwa. Dzieci poznały specyfikę służby strażaka, dowiedziały się jak unikać i rozpoznawać zagrożenia, z którymi mogą mieć do czynienia zarówno w domu jak i w szkole oraz właściwie reagować w sytuacji niebezpieczeństwa. Szkolenie obejmowało również elementy pierwszej pomocy przedmedycznej, rywalizację sportową połączoną z obsługą węża strażackiego, sprawnym uruchomieniem alarmu dźwiękowego, prawidłowym wezwaniem służby ratunkowej oraz praktyczną naukę poruszania się w zadymionych pomieszczeniach. Serdecznie dziękujemy Panom Strażakom za niezwykle atrakcyjne i pouczające zajęcia.

Alicja Tomasik-Matysiak