UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

dsc 7845

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

W dniu 10 marca 2017r. w Zespole Nr 5 Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Krupem odbył się Etap Gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Konkurs ten odbywa się corocznie w 5 etapach: szkolnym, gminnym, powiatowym, wojewódzkim i centralnym.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

W eliminacjach gminnych OTWP uczestniczyła młodzież w dwóch grupach:  I grupa  -uczniowie szkół podstawowych,  II grupa-uczniowie szkół gimnazjalnych. Turniej odbył się w dwóch formach, pisemnej i ustnej (dogrywka w przypadku uzyskania takiej samej ilości punktów z testu). Wiedzę uczestników oceniała komisja w składzie : Tomasz Barczuk Zastępca Wójta Gminy Krasnystaw, Iwon Paradowska Pracownik Urzędu Gminy Krasnystaw, Henryk Długosz–Dyrektor Zespołu Nr 5 w Krupe, Henryk Knap Członek Prezydium Zarządu Oddziału Miejsko Gminnego ZOPSP RP w Krasnymstawie oraz Leszek Waręcki - Komendant Miejsko - Gminny ZOSP RP w Krasnymstawie.

 Wyniki końcowe eliminacji są następujące:

I grupa :

I m-ce: Norbert Malec

II m-ce:  Mikołaj Kalisz

III m-ce: Hubert Moń

IV m-ce: Julia Karluk

II grupa:

I m-ce: Norbert Kaluźniak

II m-ce:  Bartłomiej Kostrzanowski

III m-ce: Magdalena Steć

IV m-ce: Kinga Malec

Po uroczystym podsumowaniu wyników, wręczeniu pamiątkowych dyplomów oraz nagród wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami udali się do remizy OSP w Krupem. Wizyta w remizie była okazją do zapoznania się z aspektami służby strażackiej. Uczestnicy eliminacji zostali zapoznani z specyfiką zawodu strażaka oraz mogli osobiście zobaczyć wyposażenie jakim dysponuje jednostka OSP Krupe. Miłym akcentem na zakończenie eliminacji gminnych było ognisko z kiełbaskami przygotowane przez Strażaków z Krupego, którego pomysłodawcą był pan Wiesław Kocimski – prezes OSP Krupe.

Norbert Kaluźniak – Gimnazjum w Siennicy Nadolnej oraz Norbert Malec - Szkoła Podstawowa w Małochwieju Dużym zakwalifikowali się do Eliminacji Powiatowych, gdzie będą reprezentować Gminę Krasnystaw.

Gratulujemy!