UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

         GMINNY ETAP OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BIEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

dscn7057

 

   W dniu 25 kwietnia 2017r w Zespole Nr 5 Gimnazjum i Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Krupem odbył się Gminny Etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Krasnystaw.

   Celem Turnieju jest  działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez: popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

   Impreza została przygotowana przez nauczycieli uczących w Zespole Nr 5 Gimnazjum i Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Krupem Pana Mariusza Gronkowskiego i Pana Grzegorza Morylowskiego we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Krasnymstawie oraz Gminą Krasnystaw. Turniej składał się z części teoretycznej oraz praktycznej - jazda rowerem po torze sprawnościowym. Po zakończeniu konkurencji komisja sędziująca w składzie: dyrektor szkoły  Pan Henryk Długosz – przewodniczący komisji, Pani Ewelina Janowczyk – kierownik referatu oświaty  Gminy Krasnystaw, st. sierżant Magdalena Dolebska, st. post. Damian Tębikowski z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie, Dyrektor Oddziału Banku Spółdzielczego w Krasnymstawie – Pani Iwona Stępień oraz opiekunowie: Pan Grzegorz Morylowski , Pan Piotr Bielesza, Pani Elżbieta Marczewska-Buk i Pan Paweł Haładyj  ustaliła następujące wyniki:

Na etapie szkół podstawowych:

I miejsce     -        Szkoła Podstawowa w Krupem

II miejsce    -        Szkoła Podstawowa w Nr 3 w Krasnymstawie

III miejsce   -        Szkoła Podstawowa w Jaślikowie

IV miejsce  -        Szkoła Podstawowa w Siennicy Nadolnej

V miejsce   -        Szkoła Podstawowa w Małochwieju Dużym

Najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii Szkół Podstawowych został uczeń Szkoły Podstawowej Nr 3 w Krasnymstawie – Krystian Galewski.

Na etapie gimnazjów:

I miejsce     -        Gimnazjum Nr 3 w Krasnymstawie

II miejsce    -        Gimnazjum Nr 2 w Jaślikowie

III miejsce   -        Gimnazjum Nr 1 w Siennicy Nadolnej

IV miejsce  -        Gimnazjum Nr 5 w Krupem

V miejsce   -        Gimnazjum Nr 4 w Małochwieju Dużym

Najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii Gimnazjów został: uczeń Gimnazjum Nr 3 w Krasnymstawie – Patryk Niećko

   Na zakończenie turnieju drużyny otrzymały puchary, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Sponsorami zawodów byli: Bank Spółdzielczy w Krasnymstawie oraz Rada Rodziców Zespołu Nr 5 w Krupem.

Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom za ufundowanie nagród.

 

Gminę Krasnystaw na  Etapie Powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym będą reprezentować:

Szkoła Podstawowa w Krupem w składzie:

  1. Kamil Chudziak – uczeń klasy VI
  2. Luiza Dulbas - uczennica  klasy VI
  3. Klaudia Wilgocka - uczennica  klasy V
  4. Hubert Moń – uczeń klasy V

Opiekun drużyny - Mariusz Gronkowski

Gimnazjum Nr 3 w Krasnymstawie w składzie:

  1. Daniel Piętal – uczeń klasy II
  2. Patryk Niećko – uczeń klasy II
  3. Patryk  Podgórski – uczeń klasy I

Opiekun drużyny  - Paweł Haładyj

 Życzymy powodzenia!