UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szlakiem ginących zawodów

obraz 018Dnia 11 maja 2017r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Krupem uczestniczyli w wycieczce „Szlakiem ginących zawodów”. Program wycieczki był bardzo ciekawy i zróżnicowany, więc każdy z uczniów mógł w nim znaleźć coś interesującego dla siebie. Wyjechaliśmy z Krupego o godz. 7.30 i do Wojciechowa dotarliśmy około godz. 10.00. Najpierw zwiedziliśmy Muzeum Kowalstwa, a następnie dzieci mogły zobaczyć kowala podczas pracy, a także wspólnie z nim wykonać podkowę „na szczęście” dla wszystkich uczestników wycieczki. Następnie pani przewodniczka oprowadziła nas po Ogrodzie Zoologicznym w Wojciechowie. Później pojechaliśmy do Bęczyna, aby zapoznać się z pracą garncarza. Każdy z mógł popróbować swoich sił i samodzielnie ulepić garnek. Lepienie garnków mimo początkowego entuzjazmu okazało się bardzo trudne. Około godz. 14.30 udaliśmy się do autokaru i o godzinie 16.30 wróciliśmy do Krupego. Wycieczka była bardzo udana, co było widać po zadowolonych minach jej uczestników.