UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Projekt edukacyjny 2017

dsc 8216

18 maja 2017r. odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego pt. „Wypoczynek z matematyką” przygotowana przez klasę II gimnazjum pod opieką pani Anny Smyk – nauczyciela matematyki.  Celem projektu było wykazanie, że matematyka rozwija logiczne myślenie, kreatywność oraz wyobraźnię przestrzenną, bez których trudno jest funkcjonować w wielu płaszczyznach życia. Podczas pracy nad projektem uczniowie nie tylko rozwijali swoje wiadomości i umiejętności matematyczne, ale również umiejętność współpracy w zespole, poszerzali  umiejętności z zakresu technologii informatycznej, uczyli się odpowiedniej organizacji oraz oswajali z wystąpieniami publicznymi.

Uczniowie podzielili się na trzy grupy w składzie:
Grupa I: Joanna Daniluk, Wiktoria Adamczuk , Marta Szadura oraz Wioletta Żebrowska przygotowała quiz matematyczny dla klasy III szkoły podstawowej z wykorzystaniem tablicy interaktywnej . Młodsi uczniowie mieli możliwość rozwijania swoich umiejętności matematycznych poprzez zabawę. Na zakończenie wszyscy uczestnicy quizu za swoje zaangażowanie otrzymali nagrody i słodkości.

Grupa II: Marcel Sowa, Szymon Krupa, Karol Borys oraz Radosław Berbeć udowodniła ,że matematykę można odnaleźć wszędzie. Przechodzimy obok niej, często nie uświadamiając sobie jej obecności. Podczas wakacji (wypoczynku) możemy odwiedzać różne miasta, w których znajdują się budowle w kształcie brył przestrzennych. Uczniowie przygotowali prezentację dotyczącą brył w architekturze, uzupełnieniem prezentacji była gazetka, która będzie również spełniała rolę pomocy dydaktycznej dla innych, młodszych  uczniów naszej szkoły.

Grupa III: Hubert Filipcza, Kamil Zając, Jakub Sadowski, Dawid Wójcik oraz Michał Oszust zaplanowała podróż i wypoczynek całej klasy II gimnazjum na  słonecznej  Malcie i udowodniła, że jeżeli podróżujemy (i wypoczywamy)  to również z matematyką.

Na zakończenie uczniowie klasy II gimnazjum w dwóchskeczach przedstawili matematykę na wesoło. Serdecznie dziękujemy panu dyrektorowi, nauczycielom oraz rodzicom za przybycie. Rodzicom dziękujemy również za słodki poczęstunek.