UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Jubileuszowa dziesiąta edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Niemieckiego

Jubileuszowa dziesiąta edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Niemieckiego

„Deutsche Sprichwörter”

 5

Już po raz dziesiąty pasjonaci języka niemieckiego z gimnazjów powiatu krasnostawskiego i okolic  zmierzyli swoje siły w konkursie sprawdzającym znajomość przysłów niemieckich i polskich.

Konkurs, który odbył się 6 czerwca w Zespole Nr 5 Gimnazjum i Szkoły Podstawowej  w Krupem, miał na celu  przybliżenie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, ich tradycji i kulturze.

Uczestnicy zaprezentowali swoją wiedzę w takich konkurencjach jak: układanie puzzli, kalambury, rozwiązywanie krzyżówki.

W dobry humor wprawiły jury i zgromadzoną  publiczność humorystyczne scenki teatralne, przygotowane przez każdą z drużyn do wybranego przysłowia.

Tłem konkursu były ilustrujące przysłowia prace plastyczne, wykonane przez przedstawicieli wszystkich uczestniczących szkół.

Z w tym roku laur zwycięzcy przypadł drużynie Gimnazjum w Siennicy Nadolnej,  drugie miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum w Gorzkowie, na trzecim znalazła się drużyna Gimnazjum w Rejowcu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali poczęstunek oraz atrakcyjne nagrody, tradycyjnie od kilku lat  fundowane przez  sponsorów.

Organizatorzy  serdecznie  dziękują: pani poseł Teresie Hałas, pani dyrektor Oddziału  Banku Spółdzielczego w Krasnymstawie Iwonie Stępień,  panu Andrzejowi Łukaszewskiemu z Przedsiębiorstwa „Brunpol” w Krupem, panu Piotrowi Tubielewiczowi z Zakładu Wulkanizacyjnego w Krupem, pani Sylwii Szaron ze Sklepu Odzieżowego „ To tu” w Krasnymstawie,  panu Grzegorzowi Dudzie z przedsiębiorstwa „Technologie Budowlane” w Krupem.

Dzięki ich życzliwości młodzież naszego powiatu i okolic rozwija zainteresowanie edukacją europejską i uczy się dobrego współzawodnictwa.