UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

dscn8033

Narodowe Czytanie to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie, również w środkach masowego przekazu. Została ona zapoczątkowana  w 2012 roku i do dziś odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta. W tegorocznej, szóstej edycji Polacy w drodze głosowania wybrali spośród proponowanych arcydzieł „Wesele”. Jest tonajsłynniejszy utwór Stanisława Wyspiańskiego, powstały na kanwie autentycznego wydarzenia – wesela poety i dramaturga Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną, chłopką z podkrakowskich Bronowic.

Nasza szkoła wzięła udział w akcji po raz drugi. Fragmenty „Wesela” odczytywali uczniowie klasy VI oraz II i III gimnazjum. Czytając tekst wcielali się w role uczestników wesela i doskonale poradzili sobie z interpretacją utworu.

Akcję zorganizowały nauczycielki języka polskiego, panie: Dorota Bielesza i Monika Głowacka