UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

UROCZYSTE ŚLUBOWANIE

p1000083Dnia 25 października 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia podczas, której  nasze koleżanki i nasi koledzy z klasy I zostali pasowani na uczniów i przyjęci do społeczności szkolnej. Była to zarazem okazja, by najmłodsi uczniowie  pochwalili się swoją wiedzą, umiejętnościami i talentami. Pierwszoklasiści zaprezentowali część artystyczną w czasie której śpiewali piosenki i recytowali wiersze. Mimo stresu związanego z publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Dzieci udowodniły, że mają poczucie humoru – zjadły cytrynę z uśmiechem na twarzy. Po programie artystycznym nastąpił najważniejszy moment, uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Obiecali sumiennie wywiązywać się ze swoich obowiązków, przynosić dumę szkole, a rodzicom radość. Po złożeniu ślubowania Dyrektor szkoły dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych.

Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i drobnych upominków. Po uroczystości dzieci udały się na słodki poczęstunek.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.