UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Wycieczka do Sandomierza i Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie

20171010 105101

10 października to kolejny dzień pełen wrażeń dla uczniów Szkoły Podstawowej w Krupem . Tym razem klasy IV  oraz VII wspólnie z opiekunami : Alicją Tomasik Matysiak , Izabelą Józefowską i  Anną Smyk wybrały się na wycieczkę do Sandomierza oraz Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania rynku Sandomierza w promieniach październikowego słońca. Uczestników wycieczki urzekło to malowniczo położone miejsce. Kolejnym punktem wycieczki była „Fabryka ozdób choinkowych” w Nowej Dębie. Już od progu wrażenie wywarł na nas ogrom świateł, kolorów i przepych tam panujący. Dzięki uprzejmości pracowników muzeum z łatwością przenieśliśmy się bliżej świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć jak krok po kroku powstaje ręcznie robiona i zdobiona bombka choinkowa. Jak się okazuje nie jest to takie proste. O czym również uczestnicy wycieczki przekonali się wykonując własną bombkę. Pełni wrażeń oraz ze wspaniałymi ozdobami otrzymanymi w muzeum wróciliśmy do domu. Teraz z niecierpliwością czekamy na Święta Bożego Narodzenia by przywiezione przez nas bombki zawisły na choinkach .