UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

„O niepodległość…” Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości

„O niepodległość…”  Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości

w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Krupem

list 15

99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości była okazją do spotkania społeczności  uczniowskiej na uroczystej akademii, która odbyła się 13 listopada 2017 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Krupem. Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością Pani Krystyna Sawicka –Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Naszą patriotyczną uroczystość rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu państwowego. Chwilę później w montażu słowno- muzycznym przygotowanym przez nauczycielki języka polskiego p. Dorotę Bieleszę i p. Monikę Głowacką oraz nauczyciela muzyki p. Krzysztofa Darmochwała zaprezentowali się uczniowie z klasy IV, V i VI szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum.

Młodzi recytatorzy i scenografia wprowadziły nas do królestwa lasu. Na scenę wkroczyły drzewa- Dąb, Sosna, Topola i Brzoza, które obudziwszy się porankiem ze snu, opowiedziały o losach naszej ojczyzny, kiedy Polska nie istniała na mapach Europy. Zwróciły uwagę na to, iż pomimo tak trudnych chwil w życiu Polaków, nasi rodacy nigdy nie tracili wiary w odzyskanie wolności. Podczas części artystycznej usłyszeliśmy ponownie wiele pięknych polskich pieśni patriotycznych w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego np. „My, Pierwsza Brygada”, „Wojenko, wojenko”, „Pierwsza kadrowa” „Piechota” i „Taki kraj”. Następnie uczennica w roli Krakowianki wyrecytowała wiersz Czesława Janczarskiego pt. „Piękna jest nasza ziemia”.

Na zakończenie Dyrektor Szkoły Pan Henryk Długosz podziękował uczniom i nauczycielom za przygotowanie montażu słowno- muzycznego.