UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

„Pan Tadeusz” Muzycznie

dscn9248

   W dobie rozwoju technologii informacyjnej zdarza się czasem odłożyć książkę na półkę w ogóle jej nie czytając. Jednak gdy zostanie nam ona ciekawie zaprezentowana, chętnie po nią sięgamy. Dotyczy to również lektur szkolnych.
   Aby zachęcić uczniów naszej szkoły do czytania, nauczycielki języka polskiego: pani Monika Głowacka oraz pani Dorota Bielesza zorganizowały wyjazd na spektakl „Pan Tadeusz” Muzycznie w wydaniu Beskidzkiej Agencji Artystycznej, który odbył się dnia 27.11.2017r. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. W teatralnej wersji najbardziej znanego dzieła Adama Mickiewicza niezwykła, a zarazem bardzo nietypowa była forma jego przekazu. Aktorzy Teatru Fabryka Kultury wraz z wokalistami z Pozyton Sound System zaprezentowali wybrane fragmenty „Pana Tadeusza” śpiewając je w wersji rapowej i reggae. Dzięki temu spektakl był niezwykle dynamiczny i emocjonujący. Dodatkowo aktorzy wchodzili w interakcję z publicznością, gdy schodzili ze sceny i nawiązywali dialog z wybranymi osobami. Po przedstawieniu można było porozmawiać z odtwórcami głównych ról, podzielić się wrażeniami ze spektaklu oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.
    Uczniowie klasy V i VII szkoły podstawowej oraz II gimnazjum uczestniczący w wycieczce na pewno zapamiętają tak ważne wydarzenie, a dzięki niemu łatwiej i lepiej przyswoją treść naszej epopei narodowej.