UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Ciekawie i aktywnie…

wp 20180119 10 13 37 pro

„Poprzez doświadczenie uczymy się najefektywniej, ponieważ wówczas poznajemy świat wszystkimi naszymi zmysłami”.

19 stycznia uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią panią Anną Smyk wybrali się na wycieczkę integracyjną do Lublina. Celem wyjazdu był udział w pokazach chemicznych organizowanych na Wydziale Chemii UMCS oraz wizyta w kompleksie trampolin Strefa Wysokich Lotów.

Na Wydziale Chemii czekały nas ciekawe doznania wizualne i akustyczne. Mogliśmy zobaczyć jak z prostych substancji chemicznych, takich jakie mamy w kuchni i łazience uzyskać efekt w postaci kolorowych roztworów, pasty do zębów dla słonia. W śnieżny i wietrzny dzień mogliśmy powspominać ciepłe wakacje i posłuchać brzęczących komarów. Dowiedzieliśmy się dlaczego balony są napełniane helem, a nie wodorem, jak otrzymać srebro, którym kiedyś zdobione były bombki choinkowe, jak z białego kwiatka otrzymać różowy, zobaczyliśmy jak słodką piankę skruszyć młotkiem…Doświadczenia prowadzone były z humorem i pokazywały, że chemia nie jest taka trudna i że jest obecna na co dzień w naszym życiu. 

Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w kompleksie trampolin Strefa Wysokich lotów. Instruktor zapoznał uczestników z zasadami bezpieczeństwa oraz przeprowadził rozgrzewkę. Następnie uczniowie mieli czas do indywidualnego wykorzystania. Pobyt w parku trampolin sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem.

Uczniowie z wyjazdu wrócili zmęczeni, ale zadowoleni i pozytywnie nastawieni do świata nauki.