UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Mroźna środa aktywnie – „Pokazy chemiczne”

1

Mroźna środa aktywnie – „Pokazy chemiczne” oraz „Strefa Wysokich Lotów” w Lublinie.

Dnia 28 lutego 2018r. odbyła się wycieczka szkolna na UMCS w Lublinie na pokazy chemiczne oraz do Strefy Wysokich Lotów. Wybrały się trzy klasy – VII SP oraz II i III G ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Krupem. Nasz autokar wyruszył spod szkoły o godzinie 9:00. Pokazy zaczęły się o godzinie 10:30 trwały do 11:40. Przedstawiono wiele doświadczeń chemicznych w których uczestniczyli nie tylko chemicy ale także uczniowie. Kilka nowych rzeczy się dowiedzieliśmy. Ogromnym zaskoczeniem było doświadczenie z ciekłym azotem. Inne doświadczenia tez były zaskakujące i interesujące, bowiem towarzyszyły im różne efekty świetlne, dźwiękowe i barwne. Mogliśmy się przekonać, że chemia nie jest nudna a wręcz odwrotnie może być ciekawa i kolorowa. Wszyscy byli zadowoleni z pokazów.

Po pokazach uczniowie wybrali się na zorganizowaną lekcję WF-u w Strefie Wysokich Lotów. Takiego WF-u jeszcze nie było! To świetna zabawa połączona z dużą dawką sportu: nauka skakania, wykonywania salt i przeskoków, tory przeszkód oraz inne podniebne ewolucje. Uczestnicy wycieczki nauczyli się gry w zbijaka i lotną koszykówkę.

Opiekunami młodzieży były nauczycielki Szkoły Podstawowej mgr Anna Smyk oraz mgr Alicja Tomasik-Matysiak.