UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Wyjazd na musical dydaktyczny

20180228 125416

Wyjazd na musical dydaktyczny

pt. „Opowieść o Lwie, Czarownicy i starej szafie”

Dnia 28 lutego 2018 r. uczniowie klasy IV i V szkoły podstawowej wybrali się na wycieczkę do Chełma zorganizowaną przez panią Dorotę Bieleszę i panią Monikę Głowacką. Celem wyjazdu było obejrzenie musicalu dydaktycznego pt. „Opowieść o Lwie, Czarownicy i starej szafie”. Spektakl wystawił Teatr Muzyczny Forte z Wrocławia.           

            Sztuka opowiada o historii rodzeństwa, które przez zaczarowaną szafę trafiło do magicznej krainy zamieszkałej przez fauny, mówiące zwierzęta i mityczne bestie. Świat ten pozostawał pod władzą złej Białej Czarownicy, która sprowadziła na niego trwającą od stu lat surową zimę. Po długiej nieobecności powrócił jednak prawowity władca krainy- Lew Aslan, który zamierzał stawić czoła złu. Fabuła tego spektaklu skłoniła nas do przemyśleń i refleksji, że jedynie prawdziwa przyjaźń i zjednoczenie sił może pomóc przezwyciężyć moc oraz pokonać to zło.

Atutem tego przedstawienia były świetnie skomponowane i doskonale zaśpiewane przez aktorów piosenki oraz zaskakujące efekty multimedialne, a także znakomite i zaskakujące zwroty akcji, które wciągnęły młodego widza w dalszy ciąg wydarzeń.