UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

„Kącik wolnych książek” – zachęcamy do korzystania!

dscn9407

„Kącik wolnych książek” – zachęcamy do korzystania!

Na początku marca w naszej szkole został utworzony „Kącik wolnych książek”. Powstał on w ramach bookcrossingu, czyli akcji polegającej na dzieleniu się swoimi książkami: takimi, których mamy za dużo, których już nie czytamy albo takimi, które są ciekawe i chcemy, aby inni je również przeczytali. Książki zostawia się w miejscach publicznych bądź przygotowanych w tym celu półkach po to, by ktoś mógł je zabrać, przeczytać i znów zostawić w tym samym, wyznaczonym do tego miejscu. Akcja jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. Ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania.

Nasza półka w „Kąciku wolnych książek” została umieszczona przed wejściem do sekretariatu i jest dostępna dla każdego.Zarówno mały, jak i dorosły czytelnik znajdzie tu coś dla siebie. Wybraną lekturę można zabrać do domu, a po przeczytaniu przynieść ją z powrotem, aby inni też mogli z niej skorzystać. Można tu również zostawić swoją książkę. Aktualnie w naszym księgozbiorze posiadamy wiele propozycji dla dzieci (np. Śpiąca królewna, Rogaś z Doliny Roztoki, Magiczne baletki, Brzydkie kaczątko, Pinokio, Gwiazdka Kubusia Puchatka, Przygody detektywa Pozytywki, Zwierzęta domowe), dla młodzieży (m.in.: Leksykon lektur szkolnych, 1001 spotkań z nauką, Drugie życie Bree Tanner) oraz dla dorosłych (literatura piękna, poradniki, powieści Katarzyny Michalak, Danielle Steel, Katarzyny Grocholi, Małgorzaty Kalicińskiej). Szczegółowych informacji na temat dostępnych tytułów oraz bookcrossingu i zasad korzystania z półki udzielają organizatorzy akcji: pani Monika Głowacka oraz uczniowie klasy VI.

Zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców, a także pracowników naszej szkoły oraz mieszkańców okolicy do korzystania z przygotowanej przez nas półki, jak również do przynoszenia i pozostawiania własnych egzemplarzy. Książki nie lubią zbyt długo leżeć na półkach, one wolą krążyć z rąk do rąk – przecież żyją wtedy, gdy są czytane! Podarujmy więc im drugie życie, uwalniajmy je i dzielmy się z innymi radością czytania!