UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

WYCIECZKA DO BAŁTOWA

20180605 102808
Dnia 05 czerwcadzieci klas I-III wraz ze swoimi Rodzicami oraz nauczycielami wyruszyły na jednodniową wycieczkę do PARKU JURAJSKIEGO w BAŁTOWIE.
Choć droga była daleka, a niektórzy troszkę niewyspani i zmęczeni okazało się, że było warto.
Po szczęśliwym dojechaniu do celu, wszystkich wycieczkowiczów powitała pani przewodnik, która z pasją, ale w zrozumiały dla dzieci sposób opowiadała o zgromadzonych eksponatach.
Rozmiary, dbałość o szczegóły z jaką przygotowane zostały dinozaury oraz sposób pokazania ich w otoczeniu zachwyciły słuchających. Wszyscy (dzieci i rodzice) dzielnie maszerowali pośród prehistorycznych gadów i nikt nie był zmęczony godzinnym spacerem.
Entuzjazm wśród uczniów wzbudziło także zwiedzanie BAŁTOWSKIEGO ZWIERZYŃCA Najpierw nasi podopieczni odbyli przejażdżkę amerykańskim autobusem (school busem) pomiędzy zwierzętami współcześnie żyjącymi (m.in.: strusie, lamy, wielbłądy, dziki, konie, jelenie i wiele innych gatunków) rozmieszczonymi na wielohektarowym terenie – tzw. SAFARI.  W drugiej części ZWIERZYŃCA zobaczyli ciekawe gatunki ptactwa i drobnych ssaków, znajdujących się w klatkach. 
Po emocjach związanych z obcowaniem ze zwierzętami wszyscy z wielkim apetytem zajadali zamówiony w „KRAINIE KONI” obiad. 
Z kolei w MUZEUM JURAJSKIM nasi milusińscy mogli obejrzeć różnego rodzaju skamieniałości. Były to kości dinozaurów, szczątki morskich gadów zęby rekinów, koralowce i głowonogi. Wyjście z tego miejsca prowadziło na plac zabaw. To dopiero była uciecha! Zjeżdżalnie, huśtawki, drabinki, karuzele…
Z wycieczki do KRAINY DINOZAURÓW wszyscy wrócili pełni wrażeń i zadowoleni, choć jednak troszkę zmęczeni.
Mamy jednak nadzieję że dla dzieci była to niezapomniana przygoda.