UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

XI Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego „ Deutsche Sprichwörter”

p1000721

Uczniowie naszej gminy i okolic chętnie uczą się języków obcych. Udowodnili to uczestnicy konkursu języka niemieckiego ,  który odbył się 7 czerwca 2018 roku  w Szkole Podstawowej  w Krupem. Jego celem było  przybliżenie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych , ich tradycji i kulturze oraz rozwijanie zainteresowań edukacją europejską.

Uczestnicy   zaprezentowali swoją wiedzę w takich konkurencjach jak: układanie puzzli , kalambury, rozwiązywanie krzyżówki.

W dobry humor wprawiły jury i  zgromadzoną  publiczność humorystyczne scenki teatralne , przygotowane przez każdą z drużyn do wybranego przysłowia. Tłem konkursu były  ilustrujące przysłowia prace plastyczne, wykonane przez przedstawicieli wszystkich uczestniczących szkół. W  tym roku laur zwycięzcy przypadł drużynie z Gorzkowa,  drugie miejsce zajęli uczniowie z Siennicy Nadolnej, na trzecim znalazła się drużyna z Rejowca.

Wszyscy uczestnicy otrzymali poczęstunek oraz atrakcyjne nagrody  ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Krasnymstawie, Oddział Kasy Unii Lubelskiej w Krasnymstawie i Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Krupem.