UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

2 4W poniedziałek 3 września w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Krupem rozbrzmiał pierwszy dzwonek.

 

 

To nie było zwykłe rozpoczęcie roku szkolnego w Krupem. Rozpoczęcie roku było wyjątkowe – bo choć w sali gimnastycznej witaliśmy nowy rok szkolny 2018/2019 to uroczystość przebiegła pod znakiem... pożegnania. Ze szkołą – po 37 latach pracy w niej, i po 32 latach dyrektorowania – pożegnał się dyrektor Henryk Długosz - cieszący się dużym autorytetem i szacunkiem wśród uczniów, rodziców oraz grona pedagogicznego. Świadczyły o tym liczne podziękowania wyrażone w słowach, piosenkach i upominkach Nie obyło się bez łez wzruszeń, podziękowań, wspomnień... Dyrektor Długosz odszedł na emeryturę rok przed końcem kadencji. Dlatego w czerwcu 2018r odbył się konkurs na nowego dyrektora szkoły, którym została pani Izabela Józefowska.

W niezwykle radosnym i pełnym humoru przedstawieniu uczniowie zastanawiali się, kto im zabiera dyrektora. - Dziś żegnamy dyrektora, a my jeszcze nie zdążyliśmy się nim nacieszyć. Ledwie przyszliśmy do szkoły, a już nam go zabierają - mówili uczniowie - A kto zabiera nam dyrektora, skoro on tu jest najważniejszy? - kontynuowali - Podobno jakiś ZUS czy KRUS. (...) I czeka na niego jakaś baba – emerytura czy coś - dyskutowały maluchy. Śmiała się cała sala

Swoją obecnością na tak zacnej uroczystości zaszczycili: Pan Wojciech Kowalczyk – Wójt Gminy Krasnystaw, Pani Janina Wiechnik – wiceprzewodnicząca Rady Gminy Krasnystaw, Pana Henryk Szewczuk – Radny Gminy Krasnystaw, Ksiądz Piotr Hawryluk – proboszcz parafii w Krupe, Pan Wiesław Kocimski – prezesa OSP w Krupem, Pani Agnieszka Pastuszak – przewodniczącą Rady Rodziców, Pan Krzysztof Pędziński – sołtys
z Krupego.

Podziękowania za wieloletnią pracę, serce włożone w zarządzanie szkołą, zaangażowanie na trudnym stanowisku złożyli Pan Wojciech Kowalczyk – Wójt Gminy Krasnystaw, dyrektor Izabela Józefowska, przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Pastuszak, Alicja Tomasik-Matysiak w imieniu nauczycieli oraz przedstawiciele uczniów. Pan Henryk Długosz dziękując za życzenia wspomniał o satysfakcji, którą przynosiła mu praca, efektywnej współpracy z nauczycielami oraz radości płynącej z kontaktów z uczniami, którzy teraz przyprowadzili do naszej szkoły własne dzieci.

Dziękujemy za lata pracy!