Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Ślubowanie

p1010055

Jedną z najpiękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole ,jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów.

26.10.2018r.na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie klas 1-4,ich rodzice, dyrekcja szkoły oraz grono pedagogiczne .W imieniu całej braci szkolnej PIERWSZAKÓW przywitali uczniowie klasy czwartej, dodając im otuchy oraz poprzez recytację wierszy tłumacząc ,co to jest ślubowanie .

W dalszej części uczniowie klasy pierwszej dzielnie recytowali wiersze ,śpiewali piosenki ,tańczyli ,a także wypijali sok z cytryny wymieszany z wodą . Dzielnie odpowiadali na pytania przygotowane przez starsze koleżanki z klasy czwartej.

Wreszcie nastąpiła podniosła chwila ,podnosząc dwa paluszki do góry pierwszoklasiści złożyli ślubowanie ,obiecując być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię klasy i szkoły .Przyrzekli być dobrymi kolegami oraz zachowywać się poprawnie, aby tym samym sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Izabela Józefowska dokonała aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej w Krupem im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego .Następnie skierowała wiele ciepłych słów w kierunku dzieci a także rodziców.

Na pamiątkę tej uroczystości dzieci otrzymały dyplomy z życzeniami ,a także torby z prezentami pozyskanymi od sponsorów .Rodzice przygotowali dla dzieci poczęstunek, a także piękny i pyszny tort. Wszyscy w dobrych humorach rozeszli się do domów.