Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

SPRZĄTANIE CMENTARZA PRZED ŚWIĘTEM WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

20181031 084630

„ W szczerym polu biały krzyż nie pamięta już, kto pod nim śpi”.

W tym roku w związku z nadchodzącymi świętami Wszystkich Świętych, młodzież klasy 7 postanowiła uprzątnąć groby Nieznanych Żołnierzy Polskich oraz nauczyciela Włodzimierza Turiańskiego, mieszczące się na cmentarzu w Krupem. Uczniowie z wychowawczynią panią Anną Smyk postarały się, by groby stały się przed 1 listopada miejscem zadbanym. Zaopatrzeni w niezbędny sprzęt i chęci do pracy wzięliśmy się za porządki. Uprzątnęliśmy liście, czyściliśmy groby i przede wszystkim postawiliśmy znicze, znak pamięci o tych, którzy odeszli. Nastrój sprzyjał zadumie. Oddaliśmy hołd tym, którzy zginęli „za” lub „w imieniu” naszej ojczyzny.