Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Koncert Pieśni Patriotycznych

p1010088

Stulecie odzyskania niepodległości to bardzo ważna data dla wszystkich Polaków. Aby uczcić tak niepowtarzalną rocznicę, 8 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej w Krupem został z tej okazji zorganizowany Koncert Pieśni Patriotycznych przygotowany przez nauczycieli: panią Monikę Głowacką, panią Dorotę Bieleszę, panią Alicję Tomasik – Matysiak i pana Krzysztofa Darmochwała.

Uczniowie biorący udział w uroczystości zaśpiewali najbardziej znane polskie pieśni patriotyczne, żołnierskie i partyzanckie, zapraszając jednocześnie do wspólnego śpiewania zgromadzoną publiczność, wśród której znaleźli się zaproszeni goście: Wójt Gminy Krasnystaw pan Wojciech Kowalczyk, Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura
w Chełmie pan Henryk Radej, Kierownik Referatu Oświaty i Obsługi Interesantów Gminy Krasnystaw pani Ewelina Janowczyk, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Magdalena Duda, przedstawiciel Rady Rodziców pani Edyta Cieślak, Prezes OSP w Krupem pan Wiesław Kocimski, nauczyciele, wszyscy uczniowie oraz okoliczni mieszkańcy. W trakcie koncertu słuchacze mieli okazję zapoznać się z okolicznościami powstania poszczególnych pieśni, a także mogli wysłuchać tekstów wybranych z Antologii Niepodległości – utworów polecanych przez Parę Prezydencką
do czytania przez cały rok w ramach akcji Narodowego Czytania. Zarówno Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krupem pani Izabela Józefowska, jak i Wójt Gminy Krasnystaw pan Wojciech Kowalczyk oraz Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty pan Henryk Radej w swoich przemówieniach podkreślali, jaką istotną rolę pełniły pieśni patriotyczne w doniosłych momentach dziejowych narodu, które z nich są obecnie dla Polaków najważniejsze i jak cenne jest bycie patriotą niezależnie od wieku.

Miłym akcentem uroczystości było również rozstrzygnięcie konkursu pt. „Kartka patriotyczna na 100-lecie Odzyskania Niepodległości” zorganizowanego dla dzieci z klas I – III przez panie: Renatę Frańczuk, Martę Zachariasz – Tulikowską i Ewę Mazur. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali wyróżnieni i otrzymali z rąk pani dyrektor drobne upominki.

Uroczyste obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości miały swoją kontynuację następnego dnia – 9 listopada, kiedy to o godzinie 11.11 wszyscy członkowie szkolnej społeczności zebrali się na sali gimnastycznej i wspólnie zaśpiewali hymn narodowy, włączając się tym samym w akcję Ministra Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej”.