UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Akcja "Śniadanie daje moc"


 img 0735

Szkolne Koło PCK oraz uczniowie z Samorządu Uczniowskiego zorganizowali w szkole akcję pt. „Śniadanie daje moc”. W ramach tej akcji prowadziliśmy pogadanki na temat roli jaką pełni śniadanie w ciągu dnia, oglądaliśmy i czytaliśmy dostępne prezentacje pod tytułem „Śniadanie daje moc”. Uczennica klasy piątej Wiktoria Masiakiewicz przedstawiła nam swoją prezentację, przygotowaną w języku angielskim. Uczniowie klasy siódmej przygotowali kanapki z przyniesionych do szkoły produktów,  poczęstowali nimi uczniów i nauczycieli w szkole. W ramach akcji przeprowadziliśmy również ankietę wśród wszystkich uczniów, z której dowiedzieliśmy się, że większość uczniów regularnie zjada śniadanie i najczęściej są to kanapki, płatki śniadaniowe na mleku i tosty. Podobną akcję powtórzymy w styczniu, żeby motywować pozostałych uczniów do rozpoczynania dnia od zjedzenia pełnowartościowego śniadania, dającego siłę i energię na cały dzień.