Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

„Aktywnie i ciekawie…” – wycieczka klasy VI i VII.

20190125 085456

25 stycznia uczniowie klas VI oraz VII wraz z wychowawczyniami panią Moniką Głowacką i Anną Smyk wybrali się na wycieczkę do Chełma. Głównym punktem naszego wyjazdu było lodowisko, gdzie przez dwie godziny doskonaliliśmy sprawność fizyczną, indywidualne umiejętności jazdy na łyżwach, mieliśmy także możliwość integracji naszych zespołów klasowych. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Podziemiach Kredowych - zabytkowej kopalni kredy stanowiącej unikatową pozostałość górnictwa kredowego w Europie. Podczas przejścia trasą turystyczną, która ma ok. 2 km długości i położona jest pod centralną częścią starego miasta, zobaczyliśmy ekspozycję dotyczącą archeologii, górnictwa kredy i historii miasta, natknęliśmy się na nietoperze oraz spotkaliśmy władcę podziemi - ducha Bielucha. Dowiedzieliśmy się jakie zastosowanie miała kreda kiedyś, jakie ma obecnie. Duchowi Bieluchowi powierzyliśmy swoje najskrytsze marzenia, które ponoć dobrym ludziom się spełniają.