Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

dsc 0558

W czwartek 7 marca 2019r  Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Krupem była gospodarzem Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem  „Młodzież zapobiega pożarom” na etapie gminnym. Konkurs ten odbywa się corocznie w 5 etapach: szkolnym, gminnym, powiatowym, wojewódzkim i centralnym. Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej" Młodzież Zapobiega Pożarom"(OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów
i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu w śród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

    W turnieju wzięło udział 9 uczniów z 5 szkół z tereny Gminy Krasnystaw wyłonionych na etapie szkolnym. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe i gimnazja), w formie pisemnej - uczestnicy mieli do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 30 pytań. W skład komisji sprawdzającej i oceniającej wiedzę uczestników weszli: Pani Ewelina Janowczyk – UG Krasnystaw, Pani Karolina Kwaśniewska – UG Krasnystaw, Pan Leszek Waręcki – Komendant Miejsko – Gminnego Związku OSP w Krasnymstawie.

Rywalizacja była ogromna,a najlepszymi zawodnikami w obu kategoriach okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Krupem – Adrian Pastuszak – kl. VI oraz Oliwia Panas – kl. III gimnazjum.

Klasyfikacja turnieju w poszczególnych kategoriach przedstawia się następująco:

Szkoła Podstawowa

I miejsce – Adrian Pastuszak – Szkoła Podstawowa w Krupem
II miejsce – Martyna Mazurkiewicz – Szkoła Podstawowa w Jaślikowie
III miejsce – Agata Zając – Szkoła Podstawowa w Małochwieju Dużym
IV miejsce – Bartłomiej Chachaj – Zespół nr „3” w Krasnymstawie
V miejsce Paula Kwaśniak  - Szkoła Podstawowa w Siennicy Nadolnej

Gimnazjum

I miejsce – Oliwia Panas – Szkoła Podstawowa w Krupem
II miejsce – Patryk Podgórski  - Zespół nr „3” w Krasnymstawie
III miejsce – Norbert Malec – Szkoła Podstawowa w Małochwieju Dużym
IV miejsce – Łukasz Bojarski – Szkoła Podstawowa w Jaślikowie

Podsumowanie turnieju odbyło się w obecności Wójta Gminy Krasnystaw Pani Edyty Gajowiak-Powroźnik, Prezesa Banku Spółdzielczego w Krasnymstawie Pana Radosława Chmielewskiego oraz dyrektora Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.