Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Dzień Patrona 2019

dscn0621

Od dnia 22 listopada 2005r. nasza szkoła nosi zaszczytne imię Sługi Bożego Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Minęło już prawie 14 lat, odkąd przeżywaliśmy niezapomniane chwile towarzyszące tej uroczystości. Wybierając Prymasa Tysiąclecia
na Patrona, zdawaliśmy sobie sprawę, że taki wybór zobowiązuje nas wszystkich, zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Przesłanie Patrona „Od siebie trzeba wymagać najwięcej” stało się misją naszej szkoły, a dla uczniów i nauczycieli drogowskazem na drodze do dalszego życia.

Każdego roku, w rocznicę śmierci Prymasa Stefana Wyszyńskiego, obchodzimy Dzień Patrona. Przypominamy jego sylwetkę, dokonania oraz spuściznę, jaką po sobie pozostawił. Tym razem o naszym Patronie przypomnieli uczniowie klas IV – VIII. Po odprawieniu
przez ks. Piotra Hawryluka Mszy Świętej w kościele parafialnym w Krupem, społeczność szkolna spotkała się na sali gimnastycznej, gdzie wszyscy mogli wysłuchać wspomnień
o tym niezwykłym człowieku. Część artystyczną przygotowała pani Monika Głowacka, oprawę muzyczną zapewnił pan Krzysztof Darmochwał, a o dekoracje zadbała pani Dorota Bielesza. Dodatkową atrakcją był kiermasz ciast przygotowany przez Radę Rodziców.

Serdecznie dziękujemy uczniom, nauczycielom, rodzicom i pracownikom szkoły,
którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości.