Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

DZIEŃ BEZ TELEFONU

W piątek 7 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy DZIEŃ BEZ TELEFONU. Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło PCK przygotowały specjalne naklejki z tytułem akcji oraz napisem NIE JESTEM UZALEŻNIONY/-A, które rozdały wszystkim uczniom i nauczycielom zdecydowanym do wzięcia udziału w akcji. W tym dniu przedstawiciele SU rozdawali również ulotki informacyjne dotyczące objawów uzależnienia od telefonu. Uczniowie klasy piątej przygotowali plakaty symboliczne. Akcja miała przypomnieć lub uświadomić wszystkim, że fonoholizm to poważny problem, szczególne wśród osób młodych. W Polsce powstają już kliniki prowadzące terapię grupową lub indywidualną dla uzależnionych; najpopularniejszą jest prywatna klinika OAZA. Problem uzależnienia dotyczy również innych państw, w związku z tym co roku w dniu 15 lipca obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TELEFONU. Pamiętajmy o tym i przypominajmy innym, że nadmierne korzystanie z urządzeń telekomunikacyjnych prowadzi do negatywnego w skutkach uzależnienia.