Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Pełen przygód dzień w Parku Rozrywki

20190603 102628

Pełen przygód dzień w Parku Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno.

            Dnia 3 czerwca uczniowie klas: IV, V, VI, VII, VIII i III gimnazjum pod opieką nauczycieli pani Alicji Tomasik – Matysiak i pani Anny Smyk odwiedzili Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno.

            Naszą przygodę rozpoczęliśmy od Parku Miniatur, który udostępnia podróż po całym świecie w zaledwie kilka godzin!. Tutaj przenieśliśmy się prawie na wszystkie kontynenty świata aby poznać kulturę i architekturę z najróżniejszych zakątków globu. W parku znajdują się miniatury najsłynniejszych budowli świata oraz niezwykłych miejsc stworzonych przez naturę. Prawie wszystkie miniatury zostały wykonane w skali 1:25. Szczególnym wyjątkiem jest Watykańska Bazylika Świętego Piotra, która jako jedyna w Europie została wykonana w skali 1:13. Na terenie Alei znajdują się również jedyne w Europie miniatury nieistniejących już wież World Trade Center mierzące z iglicą ok. 20 metrów wysokości (skala 1:25). Aleja Miniatur jest w ciągłej rozbudowie, a jej zbiór to już ponad 50 budowli!

            Kolejnym punktem naszej wycieczki było Kino 6D, gdzie zmierzyliśmy się z aż 12 różnymi efektami. 

            Następnie udaliśmy się na obiad do restauracji Magia Sabatu. Restauracja Magia Sabatu to unikalne miejsce z pięknym widokiem na Park Rozrywki i Miniatur.

            Ostatnim punktem naszej wycieczki było sprawdzenie własnej sprawności fizycznej i wytrzymałości w jednym z największych parków linowych w Polsce, zbudowanym w całości na palach. Cztery zróżnicowane poziomy trudności pozwoliły na przetestowanie swoich umiejętności starszym jak i najmłodszym. Zjazd tyrolski o długości prawie 100 metrów!

            Dowiedzieliśmy się wielu rzeczy o różnych zakątkach świata. Dzień był bardzo miły i pełen przygód.