Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Narodowe Czytanie

img 20190909 105225 burst002

Narodowe Czytanie to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie, również
w środkach masowego przekazu. Została ona zapoczątkowana w 2012 roku i do dziś odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta RP. W tegorocznej, ósmej edycji Polacy czytali wspólnie najbardziej znane polskie nowele. Nasza szkoła wzięła udział w akcji po raz czwarty. Fragmenty „Katarynki” Bolesława Prusa odczytywali uczniowie klasy V, którzy mieli okazję zapoznać się z tekstem przeznaczonym do omawiania jako lektura szkolna
na lekcjach języka polskiego. Zgromadzona publiczność natomiast mogła przypomnieć sobie wzruszające losy niewidomej dziewczynki ukazane na tle XIX wiecznej Warszawy, przy nieustających dźwiękach dawnego instrumentu, jakim była katarynka.

Akcję zorganizowały nauczycielki języka polskiego - panie: Monika Głowacka i Dorota Bielesza.