Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Pamiętamy

img 20191030 105718„Dla tych, którzy odeszli w nieznany świat,
płomień na wietrze kołysze wiatr.
Dla nich tyle kwiatów pod cmentarnym murem
i niebo jesienne u góry.”

    Dnia 30.10.2019r.  uczniowie klasy I  i klasy II pod opieką p. Ewy Mazur, p. Agnieszki Sawicz i p. Urszuli Torbiczuk wybrali się na pobliski cmentarz. Dzieci wspólnie z paniami w ciszy i skupieniu pomodliły się, zapaliły znicze     i złożyły piękne wieńce przygotowane przez rodziców na grobie Nieznanego Żołnierza oraz grobie byłego nauczyciela W. Turiańskiego, który spoczywa na tym cmentarzu.
    Uczniowie poznały zwyczaje i sposoby uczczenia zmarłych związane ze Świętem Zmarłych w naszej kulturze i religii. Spacer alejkami cmentarza był dla nich ogromnym przeżyciem. Bogatsi o nowo zdobytą wiedzę, wróciliśmy do szkoły. Ta lekcja pozostanie na długo w ich pamięci.