Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Akcje charytatywne Szkolnego Koła PCK

79906209_444048223209716_8388161121537753088_n.jpg

      

W listopadzie i grudniu członkowie Szkolnego Koła PCK - uczniowie klasy VII wraz z opiekunem p. Agnieszką Sawicz przeprowadzili coroczne akcje charytatywne. Pierwsza z nich to zbiórka żywności dla rodzin potrzebujących w ramach akcji „Paczka na Wołyń”. Organizatorem zbiórki było Centrum Charytatywne Caritas w Krasnymstawie. Uczniowie z IV klasy wraz z wychowawczynią p. Alicją Tomasik-Matysiak oraz członkowie Szkolnego Koła PCK przez dwa tygodnie zbierali produkty, następnie segregowali, sprawdzali ich ważność i pakowali, dołączając do nich kartki świąteczne, przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Kolejną akcją charytatywną była zbiórka nakrętek plastikowych dla Gabrysia z Chełma. Chłopiec choruje m.in. na zespół Downa i potrzebuje pieniędzy na kosztowną rehabilitację. Nakrętki zebrane do kilku worków o pojemności 5 l zostały przekazane dla ojca Gabrysia. Zbiórka nakrętek trwa nadal, ponieważ w dalszym ciągu chcemy pomagać w leczeniu chłopca oraz innych dzieci potrzebujących rehabilitacji. Trzecią akcją był udział w corocznej zbiórce pt. „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Członkowie Szkolnego Koła PCK przez dwa tygodnie zbierali produkty, następnie dokonali ich segregacji i ważenia. W ramach akcji uzbierano 25 kg żywności, 25 kg odzieży, 3 kg obuwia oraz 6 kg zabawek. Wszystkie zebrane produkty zostały przekazane do sztabu akcji - Gminnego Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej.

Dziękujemy wszystkim uczniom, ich rodzicom i nauczycielom, którzy chętnie włączają się do akcji charytatywnych organizowanych w naszej szkole. Z dumą możemy stwierdzić, że co roku w naszej szkole zwiększa się liczba osób chętnych do dzielenia się z potrzebującymi, a także do pomocy w przeprowadzeniu zbiórek. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, wszystkie dary, a także piękne kartki z życzeniami świątecznymi dla potrzebujących.