UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Działalność KOŁA PCK

IMG 0217„Nigdy nie jest teśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu”

Mikołaj Gogol.

Szkolne Koło PCK podsumowało swoją działalność za I semestr roku szkolnego 2014/2015. Przypominamy, że opiekunem jest p. Agnieszka Sawicz, a do koła należy 15 uczniów z klas I-III gimnazjum; wśród nich najważniejsze osoby to: Paweł Watras – przewodniczący, Błażej Wilgocki – zastępca i Patryk Wójtowicz – sekretarz.

Działamy po to, żeby pomagać innym, ale również po to, żeby motywować uczniów z naszej szkoły do aktywności w swoim środowisku, propagowania zdrowego stylu życia oraz profilaktyce różnego rodzaju uzależnień. We wrześniu uzupełniliśmy apteczkę szkolną; członkowie koła zapoznali się z założeniami i historią PCK w Polsce i na świecie; wspólnie z nauczycielami i uczniami całej naszej szkoły przeprowadziliśmy akcję „Sprzątanie świata”. Od grudnia 2014 r. do lutego 2015 r. prowadziliśmy zbiórkę długoterminowej żywności dla rodzin najuboższych z naszej okolicy ( wszystkie zebrane produkty zostaną przekazane w lutym 2015 r. do GOPS w Krasnymstawie ).

Wspólnie z Samorządem Uczniowskim zakończyliśmy trwającą ponad rok zbiórkę pieniędzy w ramach akcji „Góra Grosza”, podczas której uzbieraliśmy ok 180 zł. Pieniądze zostaną wysłane do organizatorów akcji w lutym 2015 r. Podczas godzin wychowawczych uczniowie poznawali zasady bezpiecznego spędzania ferii zimowych, poruszano tematykę uzależnienia od nikotyny, alkoholu i narkotyków oraz propagowano zdrowy styl życia. W grudniu 2014 r. został przeprowadzony konkurs wiedzy o działalności PCK w Polsce i na świecie, w którym wzięło udział 10 uczniów z klas IV-VI i 7 z I-III gimnazjum.

Uczniowie odpowiadali pisemnie na 20 pytań dotyczących działalności koła PCK w naszej szkole, w Polsce i na świecie. W szkole podstawowej konkurs wygrała uczennica klasy V - Oliwia Panas, a w gimnazjum uczennica klasy I - Kaja Wójtowicz. Dziękujemy uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się w zbiórkę pieniędzy i żywności, a szczególne podziękowania kierujemy do absolwentów naszej szkoły ( członków koła z byłej kl. III g ), którzy rozpoczęli zbiórkę pieniędzy, stale pomagali w ich liczeniu, a także zebrali ok 50 kg żywności w pierwszej akcji pomocy dla rodzin najuboższych. W II semestrze planujemy przeprowadzić kolejne akcje ( m.in. zbiórkę pieniędzy w ramach akcji „Dzwonek na obiad. Grosz do grosza” czy akcję prozdrowotną w ramach projektu pt.: „Szkoła promująca zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem” ).

Opracowała: Agnieszka Sawicz