UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Nasz Patron – pamiętamy!

28 maja w naszej szkole obchodzony jest Dzień Patrona. W tym szczególnym czasie
nie możemy go uczcić uroczystą akademią, ale pamiętamy o Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Ten rok miał być przełomowy. Trwający od 30 lat proces beatyfikacyjny Prymasa Tysiąclecia zmierzał ku szczęśliwemu zakończeniu.
Beatyfikacja Prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego, uzgodniona ze Stolicą Apostolską na 7 czerwca 2020 roku w Warszawie, została bezterminowo zawieszona ze względu na panującą obecnie sytuację i względy bezpieczeństwa.

Dziś słowa Kardynała nabierają szczególnego znaczenia. Kierujmy się nimi w kontaktach z drugim człowiekiem, aby wspólnie przetrwać trudne chwile, być dla siebie nawzajem oparciem i dawać sobie oraz innym nadzieję na lepsze dni:

„Rozmawiaj z każdym językiem miłości. Nie podnoś głosu. Nie przeklinaj. Nie rób przykrości. Nie wyciskaj łez. Uspokajaj i okazuj dobroć.”

„Czynnie współczuj w cierpieniu. Chętnie spiesz z pociechą, radą, pomocą, sercem.”

„Włącz się w społeczną pomoc bliźnim. Otwórz się ku ubogim i chorym. Użyczaj ze swego. Staraj się dostrzec potrzebujących wokół siebie.”