UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Wyróżnienie uczennicy w VII Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Językowym "My picture Dictionary"

104176784_263171661680157_4933351618586376041_n.jpg

Uczennica klasy V Lena Łosiewicz otrzymała wyróżnienie w VII Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Językowym "My Picture Dictionary". Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Uchaniach, a patronatem honorowym: Wójt Gminy Uchanie, Lubelski Kurator Oświaty oraz Starosta Hrubieszowski. Najważniejszymi celami konkursu było m.in. propagowanie twórczości plastycznej i językowej uczniów, poszerzanie słownictwa z zakresu języka angielskiego oraz kształtowanie u uczniów umiejętności poszukiwania wiedzy w różnych źródłach i miejscach. Zadanie uczniów polegało na wybraniu jednego z dziesięciu zaproponowanych tematów oraz wykonaniu obrazkowego słownika, w którym oprócz rysunków, pojawią się zdania w języku angielskim i polskim, prezentujące użycie danego wyrazu. Słownik miał zawierać minimum 20 słów uporządkowanych alfabetycznie w języku angielskim.

Do konkursu zgłoszono 69 prac w kategorii klas IV-VI. Uczennica Lena Łosiewicz przygotowała słownik o tematyce "Mammals" ("Ssaki"); zaprezentowała w nim piękne rysunki zwierząt, wzbogacone zdaniami w języku angielskim i polskim. Gratulacje dla Leny za wyróżnienie w tym konkursie, za niezwykły talent plastyczny i językowy!!