UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Przywróć naszą Ziemię

DZDzień Ziemi obchodzony jest w momencie równonocy wiosennej. Równonoc wiosenna w starożytnych kulturach rolniczych wiązała się ze świętem rodzącego się życia. Pierwszy raz Dzień Ziemi został ogłoszony 21 marca 1970 r. przez burmistrza San Francisco. W 2009 roku dzień 22 kwietnia został ogłoszony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. Pierwsze obchody odbyły się w 2010 roku. Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie, w którego obchody zaangażowanych jest wiele organizacji, stowarzyszeń ekologicznych oraz placówek oświatowych. Do dziś obchody te są bardzo dobrą okazją do promowania ekologicznych postaw oraz uświadamiania o problemach klimatycznych na Ziemi. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”.


https://view.genial.ly/605a62fa90e0720d94021455/interactive-content-miedzynarodowy-dzien-ziemi