UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

PASOWANIE NA CZYTELNIKA 2021

PC2021„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – stwierdziła kiedyś wybitna polska poetka Wisława Szymborska. Aby zachęcić uczniów klasy I do tej wspaniałej „zabawy”, ich starsi koledzy – uczniowie klasy VII wraz z nauczycielem bibliotekarzem – panią Moniką Korszlą zorganizowali uroczystość pasowania
na czytelnika. Dzieci poznały już wszystkie literki, potrafią czytać i chętnie odwiedzają bibliotekę, nadszedł więc czas na kolejny krok. Po zapoznaniu się z zasadami funkcjonowania biblioteki oraz wypożyczania książek, a także uroczystym pasowaniu, uczniowie klasy I oficjalnie stali się czytelnikami. Do pasowania przystąpili także uczniowie klasy II, których uroczystość ta ominęła w ubiegłym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju. Zarówno uczniowie klasy I, jak i II chętnie skorzystali z zasobów biblioteki szkolnej. Życzymy im wielu przyjemnych wrażeń związanych z czytaniem książek!