UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Narodowe Czytanie-Moralność pani Dulskiej

 NCM

Narodowe Czytanie to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie, również
w środkach masowego przekazu. Została ona zapoczątkowana w 2012 roku i do dziś odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta RP. W tegorocznej edycji Polacy czytali wspólnie „Moralność pani Dulskiej”. Nasza szkoła wzięła udział w akcji po raz szósty. Fragmenty dzieła Gabrieli Zapolskiej odczytywali uczniowie klasy VII i VIII. Zgromadzona publiczność mogła poznać losy bohaterki i jej rodziny prezentującej pozorną moralność, a żyjącą tak naprawdę w zakłamaniu i obłudzie.

Akcję zorganizowały nauczycielki języka polskiego - panie: Monika Korszla i Dorota Bielesza.