UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Wycieczka Szajówka Alpaki Tarzymiechy

aplakiW dniu 6 października 2021 roku uczniowie klasy IV pod opieką p. Anny Smyk i p. Urszuli Torbiczuk oraz klasy VI pod opieką wychowawcy p. Alicji Tomasik-Matysiak wyruszyli na jednodniową wycieczkę do Szajówki Alpaki w Tarzymiechach.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od lekcji edukacyjnej na temat alpak. Alpaki to przeurocze zwierzęta, które obniżają poziom stresu i uwalniają endorfiny. Zwierzę udomowione, które przypomina nieco lamę, ale jest od niej mniejsze i z budowy ciała bardziej podobne do owcy. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzą alpaki, jakie zachowania są dla nich charakterystyczne, jak wygląda hodowla. Uczniowie mogli nakarmić zwierzęta przygotowanymi przez ich opiekunów lucerną z marchewką i mogli dotykać, przytulać, głaskać oraz fotografować się z nimi. Opiekun bardzo chętnie odpowiadał na różne pytania uczniów. Jednym z punktów programu było ognisko z pieczeniem kiełbasek. Na koniec spotkania uczniowie mogli zakupić przeróżne pamiątki z wizerunkiem tego uroczego zwierzątka. Każdy uczeń dostał certyfikat Przyjaciel Alpak.

Pobyt w Szajówce był dla dzieci niesamowitym i niezapomnianym przeżyciem.
Do szkoły wracaliśmy w bardzo dobrych humorach. W autokarze śpiewaliśmy różne piosenki.                                                          

Urszula Torbiczuk