UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zainwestuj w Naszą Planetę

22 kwietnia - Światowy Dzień Ziemi  „Zainwestuj w Naszą Planetę”
 

Dzień Ziemi obchodzony jest w momencie równonocy wiosennej. Równonoc wiosenna w starożytnych kulturach rolniczych wiązała się ze świętem rodzącego się życia. Pierwszy raz Dzień Ziemi został ogłoszony 21 marca 1970 r. przez burmistrza San FranciscoW 2009 roku dzień 22 kwietnia został ogłoszony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. Pierwsze obchody odbyły się w 2010 roku. Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie, w którego obchody zaangażowanych jest wiele organizacji, stowarzyszeń ekologicznych oraz placówek oświatowych. Do dziś obchody te są bardzo dobrą okazją do promowania ekologicznych postaw oraz uświadamiania o problemach klimatycznych na Ziemi. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Zainwestuj w Naszą Planetę”.

https://view.genial.ly/62475b4cfd635a0019b836d4/learning-experience-didactic-unit-dzien-ziemi-iv2022