UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Mikołajki w naszej szkole

MIKOLAJTradycją w naszej szkole od wielu lat są mikołajki klasowe. Uczniowie wraz z wychowawcą ciągną losy i kupują sobie prezenty. Dla uczniów jest to ważne przeżycie i wspaniała zabawa. A że wszyscy uczniowie naszej szkoły są grzeczni, więc Mikołaj odwiedził wszystkie klasy powodując uśmiechy zadowolenia na twarzach uczniów oraz nauczycieli.
 
Święty Mikołaj urodził się w Licji w Azji Mniejszej około roku 280. Już za młodu odznaczał się pobożnością t
oteż brat matki mikołaja biskup Patary wyświęcił go na prezbitra. Rodzice Mikołaja zmarli ok. roku 300 podczas zarazy, która w tym czasie nawiedziła Licje. Otrzymany spadek Mikołaj przeznaczył na pomoc biednym i potrzebującym. Jak głosi legenda dary podsuwał anonimowo stąd pochodzi tradycja podkładania prezentów pod poduszk
ę. Mimo wyświęcenia na biskupa Miry pozostał człowiekiem niezwykle skromnym wszystkie posiadane dobra rozdawał biednym. Zmarł 6 grudnia około roku 345. Postać i legenda świętego Mikołaja przedstawianego jako grubasek w czerwonym kożuchu z długą białą brodą w saniach zaprzęgniętych w renifery powstała prawdopodobnie w latach 20tych naszego wieku na zlecenie koncernu Coca-Cola.