UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

SZKOŁA

Historia szkoły

szkolakrupe101 września 1995 roku dzieci z okolicznych miejscowości rozpoczęły naukę w nowo wybudowanym budynku szkoły, mając do dyspozycji profesjonalnie wyposażone sale lekcyjne oraz salę gimnastyczną. 26 listopada 1995 roku odbyło się oficjalne otwarcie placówki z udziałem znamienitych gości w osobach: Wiceprezesa Rady Ministrów Pana Romana Jagielińskiego i Wojewody Pana Mariana Cichosza. Wcześniej dzieci z Krupego przez szereg lat uczęszczały do szkół w Ostrowie Krupskim oraz w Krasnymstawie. PB220036

01 września 2002 roku uchwałą Rady Gminy Krasnystaw został powołany Zespół Nr 5 Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Krupem. 22 listopada 2005 roku zespół łączący gimnazjum i szkołę podstawową przyjął imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Aktu poświęcenia tablicy pamiątkowej dokonał Ksiądz Arcybiskup Metropolita Lubelski Profesor Józef Życiński. Takie rozwiązanie nikogo nie mogło zadowolić. Dlatego też założony został Społeczny Komitet Budowy Szkoły kierowany przez Pana Wiesława Kocimskiego. Inicjatywa wybudowania nowej szkoły znalazła uznanie zarówno we władzach samorządowych jak również oświatowych. Przygotowano stosowną dokumentację kupna działki oraz plany budowy. Prace budowlane zakończono wiosną 1995 roku. Powstała bardzo nowoczesna placówka oświatowa na terenie Gminy Krasnystaw.