UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Pasowanie na czytelnika

czytel

"Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem."
Kornel Makuszyński.

Dnia 22 stycznia 2014 r. w Szkole Podstawowej w Krupem odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Mali czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani bibliotekarka pasowała ich wielką książką . O tym uroczystym wydarzeniu będzie im przypominał pamiątkowy dyplom, który otrzymał każdy z nich. Ostatnim punktem uroczystości było wypożyczanie książek przez nowych czytelników.
Opracowała: Izabela Józefowska