UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

II MIEJCE W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE PRZYSŁÓW ANGIELSKICH

dscn1218Uczennice naszego gimnazjum – Monika Mazur i Klaudia Janiec z klasy II oraz Zuzanna Skiba z klasy III zajęły drugie miejsce w I Międzyszkolnym Konkursie Przysłów Angielskich „ENGLISH PROVERBS”, przygotowanym przez Gimnazjum im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Rejowcu. Organizatorem była nauczycielka języka angielskiego p. Agnieszka Dąbska. Przygotowując się do konkursu wraz z opiekunem uczniowie musieli nauczyć się stu przysłów angielskich, które nie były łatwe do zapamiętania np. ze względu na zupełnie inne dosłowne tłumaczenie w języku polskim. Podczas konkursu uczniowie rozwiązywali test, w którym uzupełniali przysłowia angielskie, tłumaczyli z języka polskiego na angielski i odwrotnie, układali puzzle z przysłów, rozwiązywali krzyżówkę oraz pokazywali i rysowali wylosowane przysłowia. We wszystkich tych konkurencjach uczennice z naszego gimnazjum zdobyły maksymalną ilość punktów. Kolejnym zadaniem było wypisanie dziesięciu przysłów angielskich, które mają w swojej treści nazwy zwierząt. Tutaj uczennice z Krupego zdobyły 9 na 10 punktów. Następnie jury złożone z nauczycieli-opiekunów drużyn oceniło prace plastyczne każdej szkoły, ilustrujące wybrane przysłowie. Tutaj również zdobyliśmy maksymalną ilość punktów. I miejsce w konkursie zajęło gimnazjum w Rejowcu uzyskując 60,5 p., a my drugie  - 59 pkt.  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Opracowała: Agnieszka Sawicz