UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Projekt edukacyjny klasy II gimnazjum 2015

ol20670120 maja uczniowie klasy II gimnazjum zaprezentowali efekty swojej pracy podczas realizacji projektu edukacyjnego z czterech wybranych przedmiotów. Uczniowie: Sebastian Tomaszewski, Andrzej Daniluk, Konrad Dziwisz, Rafał Solarski zrealizowali projekt z matematyki pt. :”Nasza szkoła w liczbach i procentach”. Uczniowie wykonali prezentację, w której w formie tabel oraz diagramów przedstawili następujące informacje: liczebność klas, liczbę dziewcząt i chłopców w poszczególnych klasach, średnie ocen uzyskane za I semestr roku szkolnego 2014/2015, frekwencję za I semestr oraz wyniki ankiety przeprowadzonej wśród uczniów klasy II gimnazjum. Uzupełnieniem prezentacji była gazetka, przedstawiająca zebrane informacje w postaci diagramów. Uczennice: Klaudia Dziedzic, Klaudia Janiec, Monika Mazur, Weronika Mysiak, Kinga Tkaczyk i Paulina Żołnacz zrealizowały projekt z języka angielskiego pt. „Muzyka brytyjska od lat 60tych do współczesności”. Uczennice przedstawiły prezentację multimedialną, w której umieściły krótkie informacje o kilkunastu piosenkarzach i zespołach brytyjskich popularnych w latach 60, 70, 80, 90tych i 2000-2015. Podczas prezentacji uczennice zaśpiewały 8 wybranych piosenek z poszczególnych lat – w trakcie występu były przebrane za wykonawców oraz śpiewały i tańczyły tak jak w teledysku każdej z wybranych piosenek.  Kolejny projekt – z historii – zatytułowany „Poczet królów i książąt polskich” zrealizowany został przez grupę 6 uczniów: Ewelinę Chmielewską, Edytę Pastuszak, Sylwestra Stelcera, Rafała Przychodaja, Marcina Mazurkiewicza i Adriana Kostrzanowskiego. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem zbierali, gromadzili informacje i książki niezbędne do wykonania prezentacji multimedialnej i albumu poświęconych wybitnym władcom Polski. Efektem pracy uczniów były: wystawa książek i gazetek zawierających ciekawostki z życia władców i dynastii panujących w Polsce, album i prezentacja pt: „Poczet królów i książąt polskich” i scenka dramowa – „Władcy Polski na wesoło”. Uczennice Karolina Domańska i Jagoda Domańska zrealizowały projekt z biologii pt; „Flora i fauna okolic Krupego”. Realizacja projektu polegała na zaplanowaniu, zebraniu informacji i fotografii oraz podsumowaniu i udokumentowaniu własnej pracy. W dniu prezentacji projektu uczennice przedstawiły efekty swojej pracy prezentując: zielnik roślin, gazetkę z fotografiami pt. „Cztery pory roku – Krupe” oraz prezentację multimedialną na temat „Flora i fauna okolic Krupego”.

Opracowały: Anna Smyk, Anna Dudek, Izabela Józefowska oraz Agnieszka Sawicz