UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

KONKURS PROFILAKTYCZNY „DZIĘKUJĘ – UŻYWKAMI SIĘ NIE TRUJĘ”

sam 0159KONKURS PROFILAKTYCZNY „DZIĘKUJĘ – UŻYWKAMI SIĘ NIE TRUJĘ”

25 maja odbył się konkurs profilaktyczny pt. „Dziękuję – używkami się nie truję” przygotowany przez Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło PCK. Przed konkursem miał miejsce pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu zaproszonych gości: p. Andrzeja Tkaczyka oraz p. Damiana Sowę, pracujących w OSP w Krupem. Najważniejsze cele konkursu profilaktycznego to przede wszystkim: pokazanie i uświadomienie zagrożeń wynikających z zażywania środków odurzających takich jak: papierosy i narkotyki, kształcenie postaw asertywnych wśród dzieci i młodzieży, mobilizowanie uczniów do współdziałania w rozwiązywaniu trudnych problemów, uświadomienie własnej odpowiedzialności za ochronę zdrowia i życia oraz kształtowanie zdrowego stylu życia i inspirowanie harmonijnego rozwoju organizmu. Konkurs składał się z dwóch części: wykonanie pracy plastycznej do dnia 25 maja, interpretującej temat konkursu oraz z quizu wiedzy z profilaktyki uzależnień. Do konkursu zgłosiły się cztery grupy trzyosobowe z klas I-III SP, pięć grup z klas IV-VI SP oraz trzy grupy z I-III G. Podczas konkursu publiczność zagłosowała na prace plastyczne. Uczestnicy konkursu z klas I-III SP odpowiadali na pytania na temat szkodliwości palenia papierosów oraz zdrowego trybu życia, uczniowie z klas IV-VI SP i I-III G rozwiązywali test wiedzy z profilaktyki uzależnień od substancji psychoaktywnych, nikotyny oraz wiedzy z zakresu zdrowego trybu życia; następnie  odpowiadali na pytania z profilaktyki  uzależnień od środków psychoaktywnych, nikotyny oraz promocji zdrowego trybu życia. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i przyborami szkolnymi.Szczegółowe wyniki konkursu:

Klasy I-III SP:
I miejsce: Dominika Chudziak, Julia Cieślak, Iga Hawryluk 
Klasy IV-VI SP:
I miejsce: Natalia Szczupak, Julia Wilgocka, Oliwia Haratym
Klasy I-III G:
I miejsce: Kaja Wójtowicz, Ewelina Adamczuk, Patryk Wójtowicz

Opracowały: Agnieszka Sawicz oraz Anika Łagowska