UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Deutsche Sprichwörter

p1150521VIII Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego „Deutsche Sprichwörter”

10 czerwca 2015  roku w Zespole Nr 5 Gimnazjum i Szkoły  Podstawowej w Krupem  odbyła się ósma edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Niemieckiego. Udział w konkursie wzięli uczniowie gimnazjów z Krasnegostawu, Rejowca, Siennicy Nadolnej  , Gorzkowa , Krupego i Kraśniczyna. Celem konkursu było  przybliżenie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, ich tradycji i kulturze. W ramach rozgrywanych konkurencji uczniowie odgadywali  kalambury, układali puzzle, rozwiązywali krzyżówkę. Największym zainteresowaniem cieszyły się  odgrywane przez uczestników humorystyczne  mini-scenki teatralne do  wybranych przez siebie  przysłów. Tłem konkursu były  ilustrujące przysłowia prace plastyczne, wykonane przez przedstawicieli wszystkich uczestniczących szkół. Zwyciężyła drużyna  Gimnazjum w Siennicy Nadolnej, drugie miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum w Krupem, na trzecim znalazła się drużyna Gimnazjum w Rejowcu. Organizatorzy  serdecznie  dziękują sponsorom konkursu :  panu Andrzejowi Łukaszewskiemu z Przedsiębiorstwa „Brunpol” w Krupem , panu Piotrowi Tubielewiczowi z Zakładu Wulkanizacyjnego w Krupem, pani Sylwii Szaron ze Sklepu Odzieżowego „ To tu” w Krasnymstawie, panu Andrzejowi Pastuszakowi z Zakładu Mechaniki Pojazdowej w Krupem ,  panu Grzegorzowi Dudzie z przedsiębiorstwa „ Technologie Budowlane”,   pani Marioli Janiec ze Sklepu Ogólnospożywczego w Krupem. Dzięki ich życzliwości uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody oraz poczęstunek. 
Opracowały: Marzena Szydłowska i Renata Olida.