UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Bezpieczeństwo na drodze

img 2179W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. W ramach edukacji w tym kierunku zaprosiliśmy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie, którzy spotkali się z uczniami wszystkich klas Zespołu Nr5 w Krupem. Panie policjantki st.asp.Anna Pogórska oraz sierż. Sylwia Podgórniak rozmawiały  z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu  a w szczególności  omówiły zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniały również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba lub agresywny pies. Uczniowie gimnazjum zostali zapoznani z konsekwencjami wynikającymi z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i z odpowiedzialnością nieletnich. Największym zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji oraz pokaz pracy psa służbowego. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Dużo radości sprawiła uczniom możliwość obejrzenia pojazdów służbowych. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.