UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

KATYŃ -„Pamięć nie dała się zgładzić”

p1160895

Dnia 11 kwietnia 2016 r. w Zespole Nr 5 Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Krupem odbyła się akademia z okazji 76 rocznicy zbrodni katyńskiej oraz 6 rocznicy katastrofy smoleńskiej. W czasie uroczystości  zaprezentowano montaż słowno–muzyczny pod hasłem „Pamięć nie dała się zgładzić”. Informacje historyczne wzbogacono utworami literackimi i licznymi piosenkami, co pozwoliło bardziej  przybliżyć się do tego wydarzenia oraz zrozumieć śmierć naszych rodaków.  Uroczystością tą oddano hołd ofiarom mordu katyńskiego, kiedy to wiosną 1940 roku rozstrzelanych zostało ponad 21 tysięcy obywateli polskich. Zginęli oficerowie, naukowcy, lekarze, artyści, przedstawiciele wolnych zawodów, nauczyciele, urzędnicy państwowi, funkcjonariusze policji, straży granicznej i służby więziennej. Uczczono także wszystkie ofiary katastrofy lotniczej pod  Smoleńskiem z 10 kwietnia 2010r. Zginęła wtedy cała polska delegacja udająca się na obchody 70 rocznicy zbrodni katyńskiej na czele z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim. Dzięki tej uroczystości nasi uczniowie zrozumieli jak ważna jest pamięć w dziejach wspólnoty narodowej

Apel został przygotowany przez Renatę Długosz,
Marzenę Szydłowską i Krzysztofa Darmochwała.