UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Dzień Strażaka 2016

20160504 164632

Dnia 4 maja 2016r członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP w Krupem uczestniczyli w Powiatowych obchodach Dnia Strażaka w Krasnymstawie. Członkowie drużyny to uczniowie naszej szkoły z klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum.

O godzinie 16:00 została przeprowadzona zbiórka pod remizą OSP w Krupem, skąd wraz z komendantem OSP w Krupem p.Wiesławem Kocimskim oraz opiekunem drużyny p. Alicją Tomasik-Matysiak udaliśmy się do KP PSP w Krasnymstawie. Przemarsz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie do kościoła prowadził dh Waręcki Leszek z OSP KSRG Małochwiej Duży wraz z całą delegacją członków Państwowej Straży Pożarnej oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej do kościóła św. Franicszka Ksawerego, gdzie o godzinie 17:00 obyła się msza za strażaków. We Mszy Świętej, którą koncelebrowali dziekan Ks. Henryk Stanisław Kapica oraz Kapelan Strażaków Krasnostawskich Ks. Henryk Kozyra, udział wzięło wielu znamienitych gości. Po mszy wszyscy udaliśmy się na plac kościoła, gdzie zostały poświecone wozy strażackie.

Wszyscy miło wspominamy nasz pierwszy wyjazd jako członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz mamy nadzieję, że w najbliższym czasie będziemy mogli to powtórzyć.

Kinga Tkaczyk, Monika Mazur, Edyta Pastuszak