UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Ślubowanie MDP

imgp3036„Dziękuje za to, że mogę być strażakiem,
takie cudne życie przeżyję ze smakiem.”

 

W dniu 17 maja 2016r w Zespole Nr 5 Gimnazjum i Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Krupem odbyło się uroczyste ślubowanie druhów Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP w Krupem. MDP w Krupem jest jedyną taką formacją działającą na terenie Powiatu Krasnostawskiego.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządu z Krasnegostawu: starosta p. Janusz Szpak, wicestarosta p. Henryk Czerniej, zastępca wójta p. Tomasz Barczuk, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie p. Zbigniew Bojarczuk, prezes OSP w Krupem p. Wiesław Kocimski, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego p. Sławomir Kamiński oraz bohaterowie całej imprezy, czyli 21 członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Na początku uroczystości dyrektor szkoły p. Henryk Długosz przywitał wszystkich zgromadzonych, po czym odbyła się krótka część artystyczna, w której zostały przytoczone wiersze i piosenki o tematyce strażackiej. Kolejnym punktem było uroczyste ślubowanie druhów Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz pasowanie, którego dokonał bryg. mgr inż. Zbigniew Bojarczuk, a legitymacje członkowskie OSP wręczył druh Wiesław Kocimski.

Po zakończeniu części oficjalnej dyrektor szkoły podziękował zebranym gościom za przybycie oraz członkom MDP, a także opiekunowi p. Alicji Tomasik Matysiak za ich wspólny wysiłek w przygotowaniu uroczystości. Następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek.