UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powiatowy Konkurs Historyczny

chrzest091050 rocznica chrztu Mieszka I i Polski stały się inspiracją do zorganizowania 16 maja br. przez II LO im.C.K. Norwida w Krasnymstawie Powiatowego Konkursu Historycznego „Polska pierwszych Piastów i rozwój chrześcijaństwa w Polsce w X-XII w. ”uświetniającego obchody tego jubileuszu w powiecie krasnostawskim Konkurs był skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu. Ogółem zgłosiło się 30 gimnazjalistów i 17 uczniów z placówek ponadgimnazjalnych. Konkurs został uroczyście otwarty przez Annę Cichosz – dyrektora II LO oraz Marka Majewskiego – naczelnika Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego. Zadanie uczestników polegało na rozwiązaniu zestawu otwartych i zamkniętych zadań testowych o różnej formie i stopniu. Po konkursie odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników oraz wręczenie dyplomów laureatom i pozostałym uczestnikom oraz ich nauczycielom. Miło nam się pochwalić, iż Adrian Kostrzanowski zajął 1 miejsce w kategorii gimnazjum, natomiast Bartłomiej Kostrzanowski zajął 3 miejsce. Uroczyste wręczenie nagród laureatom nastąpi 5 czerwca podczas powiatowej uroczystości zamykającej obchody rocznicowe.